Eurocentrum Office Complex

EKO BUDYNEK

Eko Budynek

Eurocentrum Office Complex to nowoczesny obiekt biurowy, w którym zastosowano wiele ekologicznych rozwiązań. To miejsce dla firm dbających o swoich pracowników, środowisko naturalne oraz patrzących na wybór swojej siedziby pod kątem długofalowych oszczędności.

Eco Friendly 🙂

Ekorozwiązania

Eurocentrum Office Complex w kolejnych latach użytkowania generować będzie mniejsze koszty eksploatacyjne dzięki zastosowaniu nowoczesnych, energooszczędnych rozwiązań, takich jak m.in.

  • Wykorzystanie 100% wody deszczowej do spłukiwania toalet oraz do podlewania zieleni w atriach
  • 59% oszczędności w zużyciu wody pitnej
  • 25% oszczędności w zużyciu energii elektrycznej dla systemów ogólnobudynkowych
  • Ponad 30% materiałów lokalnych, pochodzących z wtórnego odzysku, a w przypadku drewna – ze źródeł certyfikowanych
  • Wykorzystanie 85% już istniejącej konstrukcji parkingu podziemnego
  • Ograniczenie efektu wysp ciepła dzięki membranie dachowej o wysokim współczynniku odbicia światła

Rowery

Jeżdżąc na rowerze chudniesz, wzmacniasz mięśnie nóg, nie tracisz czasu w korkach, oszczędzasz pieniądze, a przy okazji nie zanieczyszczasz środowiska. Dlatego właśnie rower to nasz ulubiony środek komunikacji i będziemy nagradzać tych, którzy będą z niego korzystali na co dzień.
Eurocentrum posiada wiele udogodnień dla rowerzystów, takich jak ponad 200 miejsc parkingowych, prysznice z szatniami oraz samoobsługowa stacja naprawy rowerów. Ponadto obok budynku Alfa znajduje się stacja Veturillo.

Miejska pasieka

Ekologia oraz idea zrównoważonego rozwoju miast są niezwykle bliskie Grupie Capital Park, dlatego też postanowiliśmy dachy naszych budynków przemienić w miejskie pasieki.

W 2016 roku na dachu biurowca Eurocentrum powstała podniebna pasieka, na wzór tych działających z powodzeniem na dachach najsłynniejszych budynków świata m.in.: Opery Paryskiej, zakrystii katedry Notre Dame, Muzeum Whitney Museum of American Art w Nowym Jorku, Lloyd’s Building w Londynie czy Uniwersytecie Harvarda w Cambrigde. Miód z naszej podniebnej pasieki jest do nabycia w recepcji głównej Eurocentrum.

Certyfikat